ساخت اکانت در ویندوز ۱۰ | آموزش ویندوز

build-account-in-windows-10-org-pic

در برخی موارد نیاز است افراد برای حفظ امنیت حساب کاربری خود اکانت جدیدی برای دیگران کاربران ویندوز بسازد تا بتواند با خیالی آسوده سیستم خود را در اختیار فرد قرار دهد . در ویندوز های دیگر و قدیمی تر روش اضافه نمودن اکانت ها با یک دیگر تقریبا مشابه هستند ، اما ویندوز ۱۰ با ویندوز های دیگر متفاوت می باشد . توجه داشته باشید که ساختن اکانت در ویندوز ۱۰ آسان تر از ساخت اکانت برای ویندوز های دیگر است . در این مقاله از برتر رایانه به شما عزیزان ساخت اکانت در ویندوز ۱۰ را آموزش خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : نحوه استفاده از برنامه آفیس بر روی ویندوز ۱۰

آموزش ساخت اکانت در ویندوز ۱۰

شما عزیزان می توانید با انجام دادن تمامی مراحلی که در ادامه به شما عزیزان آموزش خواهیم داد ، به راحتی برای خود اکانت بسازید .

منوی start را باز نموده و در کادر search و یا جست و جوی خود عبارت add user را وارد نمایید .

گزینه add , edit , or remove users را مشاهده خواهید نمود ، روی آن کلیک نمایید .

نکته : راه دیگری نیز برای ورود به این صفحه وجود دارد که باید ابتدا وارد  start menu شوید سپس setting را انتخاب کنید . در صفحه ای مشاهده می کنید گزینه ی accounts  وجود دارد که باید این گزینه را انتخاب نمایید .  سپس گزینه ی family & other users را انتخاب نموده تا وارد همین منو شوید .

گزینه ی add someone else to pc را انتخاب کنید .

گزینه ای را مشاهده خواهید نمود با عنوان the person i want to add doesn’t have an email addres که در پایین صفحه وجود دارد . روی آن کلیک نمایید .

با انتخاب این گزینه در مراحل ساخت اکانت در ویندوز ۱۰ دیگر هیچ گونه نیازی به این نیست که کاربر جدید ایمیل یا شماره تلفن خود وارد کند . به همین دلیل کار فرد آسان تر خواهد شد .

صفحه ای برای شما عزیزان باز می شود که یکی از گزینه های آن add a user without a Microsoft account می باشد .

سپس در کادر اولی که برای تان ایجاد خواهد شد یک نام کاربری برای اکانت جدید خود انتخاب نمایید . این کارت همان user name شما می باشد .

در کادر دوم و سوم پسورد مورد نظر خود را وارد نمایید .

کارد چهارم نیز می توانید به دلخواه خود پر کنید و در نهایت گزینه next را انتخاب کنید .

با انجام به ترتیب این مراحل موفق به ساخت کاربری جدید خواهید شد که این امر سبب افزایش امنیت سیستم عامل شما و فایل های شخصی تان می شود .

هم چنین بخوانید : آموزش تبدیل نوشتار به گفتار در ویندوز در ۳ مرحله

ساخت اکانت در مایکرو سافت برای ویندوز ۱۰

در صورتی که شما عزیزان اکانت Hotmail , OneDrive  و یا Xbox live  را دارید ، دارای اکانت مایکرو سافت هستید و هیچ گونه نیازی به ساختن اکانت مجدد نیست . تنها کافی است که اکانتی که قبلا ساخته را به ویندوز خود اضافه نمایید .

برای اضافه کردن و ساخت اکانت در ویندوز ۱۰ می توانید به روش زیر عمل کنید :

در اولین مرحله دکمه های win + I را فشار دهید .

روی آیکونی که مربوط به ACCOUNTS می باشد کلیک نمایید .

در پنجره ای که برای شما باز خواهد شد گزینه ی ADD A MICROSOFT ACCOUNT را انتخاب نمایید و روی آن کلیک کنید.

در پنجره ای برای شما باز خواهد شد می توانید با وارد نمودن ایمیل و پسوردتان اکانت مایکرو سافت تان را به ویندوز اضافه نمایید .

در صورتی که هیچ گونه اکانتی ندارید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید .

یکی از روش های ساختن اکانت مایکرو سافت از طریق سایت می باشد .  برای این کار ابتدا وارد سایت Login.live.com شده و در پایین صفحه بر روی عبارت create one کلیک کنید .

در صفحه  ای برای تان باز خواهد شد اطلاعاتی از جمله ، نام ، نام خانوادگی ، آدرس ایمیل ، نام کاربری ، رمز عبور ، کشور محل زندگی ، تاریخ تولد ، شماره تلفن همراه و جنیست را از شما درخواست می کند . تمامی این اطلاعات را وارد نموده و روی دکمه ی create account کلیک نمایید . سپس وارد ایمیل خود شوید ، مایکرو سافت برای شما عزیزان ایمیلی ارسال خواهد کرد که پس از تایید نمودن آن می توانید از اکانت مایکرو سافت خود استفاده نمایید .

در صورتی که تمامی این مراحل را در نهایت دقت و به درستی انجام دهید موفق به ساخت اکانت خواهید شد .