آموزش آپدیت اندروید

pcbartar-android-updates-training

از مزایای مهم آپدیت اندروید می توان به بالا رفتن عملکرد وای فای و بهبود یافتن عمر باتری اشاره نمود ، برای بالا بردن اندروید گوشی همراه خود باید از اطلاعات گوشی همراه خود بکاپ گرفته زیرا هنگامی که گوشی آپدیت می شود حافظه تلفن پاک میشود و هنگام گرفتن فایل پشتیبان دوباره احتیاج به نصب تمامی داده ها و برنامه ها نمی باشد. روش های رایجی برای به روز کردن گوشی های اندروید وجود دارد ما در کمک رایانه تلفنی برتر رایانه مطلب آموزش آپدیت اندروید را به دو صورت آپدیت اتوماتیک و دستی به شما آموزش می دهیم.

آموزش آپدیت اندروید به صورت خودکار ( اتوماتیک )

در روش OTA  یا همان آپدیت اتوماتیک ابتدا به اینترنت وصل می شویم در قسمت تنظیمات آپدیت اتوماتیک را زده و گوشی به صورت خودکار آپدیت های جدید را چک می کند و درصورت تمایل با زدن روی گزینه نصب عملیات بارگزاری شروع می گردد ، همچنین برای انجام این روش در قسمت About Device  در بخش آپدیت سیستم check for update  را زده و آپدیت مورد نظر را دریافت کنید.

آموزش آپدیت اندروید به صورت دستی 

در روش آپدیت دستی گوشی به دلیل اینکه کاربر به اینترنت یا وای فای دسترسی ندارد به طور مستقیم نمی تواند آپدیت را  دریافت کند از روش رام گوشی می توان استفاده کرد. برای نصب رام با توجه به مدل گوشی نرم افزار مورد احتیاج که پیشنهاد می شود آخرین نرم افزار بروز رسانی سیستم عامل اندروید را تهیه و نصب کنید.

اگر شما بخواهید به صورت دستی اقدام به نصب اندروید کنید ابتدا باید به وای فای متصل گردیده و وارد تنظیمات دستگاه اندروید شوید. به غیر از کاربران سامسونگ تمامی کاربران روی گزینه ی  About Phone که در نزدیکی پایین صفحه قرار دارد تاچ کنند. روی هریک از گزینه های داده شده ( Check for Updates  ،  Software Update،Auto Update )  تپ کرده و و با تپ روی گزینه Auto Update  یا Update Automatically  اطمینان حاصل کنید که سیستم اندروید مداوم آپدیت می شود.

مدت زمان آپدیت اندروید از چند دقیقه تا یک ساعت طول می کشد در صورتی که گزینه Update روی دستگاه اندروید موجود نبود به این منظور است که دستگاه آپدیت شده است. برای تکمیل فرایند آپدیت روی دکمه Install  یا Update تپ می کنیم.

نحوه آپدیت اندروید (از طریق کامپیوتر)

ابتدا نرم افزار مدیریت دستگاه را دانلود کرده ، برای این کار به مرورگر دسکتاپ رفته و بعد از ورود به سایت سازنده دستگاه اندروید به لینک پشتیبانی و صفحه دانلود رفته اطلاعات دستگاه خود را وارد کنید و یا برای آپدیت آن را رجیستری کنید.

بعد از نصب نرم افزار به سایت سازنده دستگاه اندروید بازگردید و آپدیت های بالا آمده را جست و جو کرده و دانلود کنید این آپدیت ها با استفاده از نرم افزار نصب شده روی دستگاهتان (نرم افزار مدیریت )  به صورت فایل و قابل دانلود می باشند. گوشی خود را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه مدیریت دستگاه را اجرا کنید این گزینه در منوی Tools قرار دارد ، با انتخاب گزینه Update  فرآیند آپدیت شروع می شود.

ممنون که تا آخر آموزش آپدیت اندروید با ما همراه بودید