فعال کردن وبکم و میکروفون در کامیپوتر

activate-webcam-and-microphone-on-computer

شاید تمامی شما عزیزان به میکروفون و وبکم در سیستم خود نیاز داشته باشید . این گونه امکانات بیشتر زمانی برای شما کارایی خواهد داشت که بخواهید به صورت ویدیو کال با فردی دیگر ارتباط برقرار نمایید و یا به ساخت ویدیو بپردازید .  به همین دلیل قصد داریم در این مطلب روش های غیر فعال کردن و فعال کردن وبکم و میکروفون را آموزش دهیم .

بیشتر بخوانید : کلید های میانبر در ویندوز

روش فعال کردن وبکم و میکروفون

روش فعال کردن وبکم و میکروفون در گوگل کروم

برای فعال نمودن میکروفون در گوگل کروم ، در اولین مرحله مرورگر خود را آپدیت نموده و مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید .

• وارد منو Setting شده و به بخش Show Advance Setting مراجعه نمایید.

• سپس وارد Privacy شوید و مربع کنار گزینه ی Enable Ok Google To Start A Voice Search را تیک بزنید .

اگر از کامپیوتر برای استفاده از وبکم و میکروفون اقدام می کنید حتما در اولین فرصت کابل های خود را متصل نمایید ، سپس تنظیمات خود را فعال کنید . اما در لپ تاپ ها میکروفن و وب کم به صورت درونی و  BUIT IN  بسته شده اند و باید به صورت نرم افزاری آن ها فعال و غیر فعال نمایید .

غیر فعال و فعال کردن وبکم و میکروفون از طریق فعال DEVICE MANAGER

غیر فعال و فعال کردن وبکم و میکروفون از طریق DEVICE MANAGER  یکی از راه های ساده در ویندوز می باشد . اما این کار امنیت بالایی ندارد . نرم افزار های مخرب پیشرفته می توانند بدون رضایت کاربر تنظیمات اعمال شده را بازگردانی کنند . اما راه مناسبی برای غیر فعال نمودن دستگاه در ویندوز می باشد .

• ابتدا بر روی دکمه ی START کلیک نمایید .

• سپس وارد بخش DEVICE MANAGER شوید .

• کلید WIN+R را زده و عبارت msc را وارد نمایید و اینتر را فشار دهید .

• در لیست موجود بخش IMAGING DEVICE یا CANERA را باز نمایید .

• در صفحه ی مورد نظر INTERGRATED CAMERA دیده می شود . روی آن کلیک نمایید.

• روی DISABLE کلیک نموده و YES را بزنید .

اگر می خواهید وب کم خود را غیر فعال نمایید ، کافیست مراحل بالا را انجام دهید وبه جای DISABLE  بر روی ENABELE کلیک نمایید .

بیشتر بخوانید : نحوه اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ , ۸ و ۱۰

فعال کردن وبکم و میکروفن در ویندوز ۸ و ۱۰

بیشتر دستگاه هایی که ویندوز ۸ روی آن ها نصب شده است ، دوربین دارند . شما می توانید دوربین را در دو روش متفاوت در ویندوز ۸ فعال سازی نمایید .

وارد نوار ابزار خود از طریق دکمه استارت شوید . در سمت راست منوی START برنامه CAMERA  را انتخاب نمایید . در صورتی اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن از شما خواسته شد روی گزینه ی ALLOW کلیک کنید .

فعال سازی دوربین در ویندوز ۱۰ به شرح زیر است :

در صورتی که حین باز نمودن برنامه دوربین خود با ارور WE NEED YOUR PREMISSION  مواجه شدید وارد تنظیمات ویندوز شده و بعد از آن روی آیکون PRIVACY کلیک نمایید . سپس از ستون سمت چپ پنجره جدیدی باز شده و گزینه ی CAMERA را انتخاب نمایید .

در سمت راست پنجره سوئیچ روشن نمودن دوربین در زیر گزینه ی LET APPS USE MY CAMERA HARDWARE را به سمت راست بکشید تا روشن شود و در وضعیت ON  قرار گیرد .

امیدواریم با استفاده از مطلب ارائه شده جهت فعال کردن وبکم و میکروفون در ویندوز کامپیوتر که در اختیارتان قرار دادیم به صورت مفید بهره بده باشید .