قابلیت ذخیره خودکار فایل در ورد

ability-to-auto-save-files-in-word-pic-5

گاهی اوقات پیش می آید که بعد از تایپ کردن یک متن طولانی اتفاقی غیر قابل پیش بینی رخ می‌دهد و شما فرصت نمی کنید تا متن تایپ شده را سیو کنید. این مسئله باعث می شود تا تمامی زحمات شما به هدر برود. برای مثال ممکن است برق برود و یا سیستم کامپیوترتان هنگ کند و شما مجبور شوید تا کامپیوتر را ریستارت کنید، اما برای این مشکل هم راه حلی به وجود آمده که می ‌توان با استفاده از آن به راحتی فایل ورد را سیو نمود تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل احتمالی فایل شما از بین نرود. در ادامه با آموزش ذخیره خودکار فایل در ورد همراه شما عزیزان هستیم. لطفاً ادامه‌ی این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه‌ی پیدا کردن متن و کلمه در ورد

آموزش روش ذخیره خودکار فایل در ورد

در این قسمت سعی داریم تا شما را با روش ذخیره خودکار فایل در ورد آشنا کنیم. در نظر داشته باشید که این آموزش برای کسانی است که ورژن ورد شان بین ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ باشد. برای فعال کردن این قابلیت ادامه‌ی مطلب را دنبال نمایید:

مرحله یک : نرم افزار ورد را باز کنید و روی گزینه ی File کلیک نمایید.

مرحله دو : حال در سمت چپ از بین گزینه های قرار گرفته Options را انتخاب کنید.

ذخیره خودکار فایل در ورد - سیو فایل ورد

مرحله ۳ : به این ترتیب لیستی برای شما باز می شود که در آن باید گزینه Save را از سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله ۴: حال تیک کنار گزینه ی Save AutoRecover information every را فعال نمایید. در نظر داشته باشید که در کنار این گزینه می توانید انتخاب کنید که فایل مورد نظرتان هر چند دقیقه یک بار ذخیره شود. سعی کنید زمان ذخیره فایل را روی یک دقیقه قرار دهید تا به این صورت متنتان از بین نرود و هر یک دقیقه یک بار سیو شود. حال تیک کنار گزینه ی Keep the last AutoRecovered version if I close without saving را نیز فعال نمایید.

ذخیره خودکار فایل در ورد - زمان گذاری برای سیو فایل ورد

مرحله ۵: با طی کردن مراحل بالا وارد Advanced شوید. در این قسمت بخش Save را پیدا کنید و در این قسمت تیک کناری گزینه Allow background saves را بزنید و در نهایت با کلیک روی دکمه OK تغییرات را ذخیره نمایید. به این صورت مطلب شما با توجه به زمان تعیین شده در زمان های مشخص ذخیره خواهد شد.

ذخیره خودکار فایل در ورد - تنظیمات سیو

بیشتر بخوانید: قرار دادن لینک در ورد

ذخیره خودکار فایل در ورد برای سایر ورژن ها

در صورتی که شما از Office 365 و OneDrive استفاده می کنید، می توانید با استفاده از روش زیر به ذخیره خودکار فایل در ورد بپردازید و به این صورت از پاک شدن فایل هایتان جلوگیری کنید.

مرحله ۱: ابتدا با باز کردن نرم افزار ورد وارد قسمت File شوید و از این قسمت گزینه‌ی Options را انتخاب کنید.

مرحله ۲: حال روی گزینه Save کلیک نمایید و در این قسمت از بخش Save documents تیک کناری عبارت AutoSave OneDrive and SharePoint Online files by default on Word را پر کنید. در نهایت روی ok ضربه بزنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

به این صورت به صورت اتوماتیک فایل ورد شما سیو شده و در OneDrive ذخیره خواهد شد و لازم نیست تا زمان برای ذخیره شدن فایل تعیین شود. در واقع می توان گفت که بعد از اعمال هر گونه تغییر حتی اضافه کردن یک حرف نیز این تغییرات ذخیره خواهند شد.

ذخیره خودکار فایل در ورد - سیو اتوماتیک فایل ورد

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید تنظیمات مورد نظر خود را در نرم افزار ورد اعمال کنید و به این صورت از پاک شدن فایل ها و به هدر رفتن زحماتتان جلوگیری نمایید. از همراهی شما سپاس گزاریم و به شما پیشنهاد می دهیم تا از سایر مقالات قرار گرفته در سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش قرار دادن عکس در ورد | آموزش آفیس