روش جدید ایجاد کانال در واتساپ گوشی اندروید و آیفون

a-new-way-to-create-a-channel-in-whatsapp-on-android-and-iphone

در مقاله‌ های قبلی از برتر رایانه در رابطه با شیوه‌ های ایجاد کانال در واتساپ از طریق گوشی و همچنین نسخه وب واتساپ صحبت نمودیم و شیوه‌ های ایجاد لینک کانال و اشتراک گذاری را نیز به صورت مرحله انجام دادیم. حال با آپدیت شدن واتساپ قابلیت جدیدی جهت ساخت کانال در واتساپ افزوده شده است که می‌ توانید این روش را برای گوشی‌ های اندروید و آیفون انجام دهید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های جدید پنهان کردن و بستن آنلاین بودن واتساپ

ساخت کانال واتساپ اندروید

پیش از ارائه مراحل مربوطه ابتدا واتساپ خود را به آخرین نسخه آپدیت و یا نسخه جدید را نصب کنید. امکان دارد متوجه شوید که این قابلیت برایتان فعال نیست و ایجاد کانال در واتساپ بیزینس برایتان امکان‌ پذیر نباشد. در این مواقع باید صبر کنید تا قابلیت ایجاد کانال در واتساپ گوشی تان فعال شود زیرا در تمامی گوشی ها هنوز فعال نیست.

پس از انجام تمامی موارد وارد برنامه واتساپ در گوشی اندرویدتان شوید و در پایین صفحه با مشاهده تب‌ های مختلف وارد تب Updates گردید. بعد از ورود به تب Updates روی علامت + بزنید و پس از باز شدن منو بر روی  New Channel تب نمایید.

برای شروع گزینه Get Started انتخاب کنید واتساپ یک سری قوانین جهت ساخت کانال دارد که با پیروی از این قانون می‌ توانید از قابلیت‌های آن استفاده کنید. در صفحه بعدی پس از قبول نمودن قوانین و شرایط واتساپ در مرحله بعد می بایست نام کانال واتساپی خود را وارد نمایید.

شما می‌توانید هر اسمی برای کانال بگذارید. این نام دلخواه است، دقت کنید پس از اتمام مراحل ایجاد کانال امکان تغییر نام کانال وجود دارد. هم چنین به جزء نام کانال می‌توانید یک عکس برای پروفایل تان بگذارید و هر زمان که خواستید نیز آن را عوض کنید.

در قسمت Description این امکان وجود دارد تا مقداری توضیحات راجع به کانال خود بنویسید.در آخر بر روی Create channel تب نموده تا کانال ایجاد شود. پس از اتمام ایجاد کانال آن را با دوستان خود به اشتراک بذارید تا وارد شوند. بر روی نام تب نموده و در صفحه باز شده اطلاعات کانال خود را ببینید. ایجاد لینک کانال واتساپ به صورت اتومات انجام شده و حال می‌توانید لینک را کپی کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

ایجاد کانال واتساپی در گوشی‌ های آیفون

کاربران گوشی‌ های آیفون نیز می‌ توانند به ساخت کانال واتساپی بپردازند. برای این کار ابتدا برنامه را به روز رسانی کنید و سپس وارد آن شوید. به بخش تب Updates بروید. این گزینه در پایین صفحه سمت راست قرار می‌ گیرد، پس از آن در تب Updates وارد شده از بالای صفحه بر روی علامت + ضربه بزنید. با این کار یک منو برایتان باز می‌ شود که از طریق آن می‌ توانید گزینه Create Channel را انتخاب کنید.

اکنون با انتخاب گزینه Get Started  مراحل ایجاد کانال واتساپ برایتان آغاز خواهد شد. با پذیرفتن قوانین و شرایط واتساپ نام و عکس پروفایل خود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه تب کنید تا کانال واتساپی تان ایجاد شود.

ساخت کانال با نسخه وب واتساپ

برای ایجاد کانال در نسخه وب این برنامه در ویندوز ابتدا نسخه وب واتساپ را در کامپیوتر باز نموده و وارد حساب کاربری تان شوید. بر روی گزینه Channels کلیک کرده و سپس آیکون + و پس از آن گزینه Create channel انتخاب نمایید.

جهت ادامه و موافقت با شرایط واتساپ گزینه  Continue را انتخاب کنید. اسم و پروفایل کانال خود را انتخاب کرده و پس از آن بر روی گزینه Create channel تب نمایید تا کانال واتساپی تان ایجاد شود. پس از اتمام کار و ایجاد لینک به صورت خودکار می‌ توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

-آیا امکان ایجاد کانال واتساپ بدون شماره وجود دارد؟

به علت اینکه شما در حساب و کاربری یا اکانت واتساپ خود کانال ایجاد می‌کنید ایجاد کانال با شماره تلفن انجام می‌شود اما کاربران نمی‌توانند شماره تلفن سازنده کانال را ببینند

-محدودیتی در تعداد افرادی که وارد کانال می‌شوند وجود دارد یا نه؟

بالعکس گروه‌های واتساپی که محدودیت برای وارد کردن افراد است در کانال‌های واتساپی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعدادی که بخواهید افراد وارد کانال‌های واتساپ کنید