چند راه حل برای رفع مشکل استفاده از جیمیل در اندروید

a-few-solutions-to-fix-the-problem-of-using-gmail-on-android

کاربرانی که از سرویس جیمیل گوگل برای ارسال و دریافت ایمیل های خود استفاده می کنند گاهی دچار مشکلاتی با این سرویس در اندروید خود می شوند که این مشکلات شامل همگام سازی نشدن ، وصل نشدن ، پیدا نکردن ایمیل ها ، کانکت نشدن به اکانت گوگل و فراموش کردن پسورد و باز نشدن آن است که در این مقاله از برتر رایانه راه حلی برای هریک از این مشکلات ارائه می دهیم .

باز نشدن جیمیل به دلیل فراموش کردن پسورد یکی از مشکلات استفاده از جیمیل در اندروید

گاهی اتفاق می افتد  که مدت ها به جیمیل خود دسترسی نداشته و از آن استفاده نکرده باشید در این صورت پسورد تان را فراموش کنید . در صورتی که هنگام درست کردن اکانت خود از ایمیل دیگر و یا شماره تلفن برای سؤالات امنیتی خود استفاده کرده اید می توانید برای برگرداندن رمز عبور جیمیل از ان استفاده نمایید .

اگر هیچ یک از این گزینه ها را هنگام ساخت اکانت خود پر نکرده اید یر روی عبارت آبی رنگ Try another way در Account help کلیک کنید و روش های دیگر را امتحان نمایید .

کانکت نشدن به اکانت خود در مرورگر وب از مشکلات استفاده از جیمیل در اندروید

در صورتی که برای باز شدن جیمیل خود از مرورگر وب استفاده می کنید و مشکل باز نشدن و کانکت نشدن به جیمیل خود را دارد . این مشکل معمولاً به دلیل لود نشدن برخی مرورگر های وب به جیمیل باشد . علت کانکت نشدن می تواند به دلیل افزونه ها ، کوکی ها و فایل های موقت باشد که برای این کار باید اطلاعات کش و کوکی ها را پاک کنید تا مشکل رفع شود.

عدم نمایش ایمیل ها در جیمیل از دیگر مشکلات استفاده از جیمیل در اندروید

در صورتی که ایمیل های دریافتی خود را در صندوق ورودی جیمیل مشاهده نمی کنید احتمال این که در آرشیو جیمیل تان باشد وجود دارد . برای رفع مشکل پوشه Trash را بررسی نمایید و با انتخاب More و کلیک بر روی گزینه All Mail به تمامی ایمیل های خود دسترسی پیدا کنید .

عدم اتصال به جیمیل هنگام استفاده از جیمیل در اندروید

از قابلیت های خوبی که سرویس جیمیل دارد این است که  هنگامی که شما به هر دلیل جیمیل خود را ریست و حساب کاربری خود را تغییر دهید تمامی فایل ها و ایمیل ها خود باز گردانیده و حذف نمی شود و در سرور های گوگل سیو می شود

برای رفع این مشکل اکانت جیمیل خود را پاک کنید و دوباره آن را تنظیم نمایید . برای این کار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

وارد Setting گوشی اندروید خود شوید .

سپس در قسمت گوگل Accounts را انتخاب کنید .

اکانتی را که می خواهید پاک شود را انتخاب و بر روی گزینه Remove account کلیک و تنظیمات را انجام دهید تا مشکل رفع شود .

چند راه حل برای رفع مشکل همگام سازی نشدن در استفاده از جیمیل در اندروید :

  • ریست کردن گوشی
  • به روز رسانی برنامه جیمیل
  • بررسی اتصالات اینترنتی
  • غیر فعال کردن حالت پرواز یا Airplane mode
  • فعال کردن گزینه همگام سازی یا Sync Gmail
  • پاک کردن برنامه های غیر ضروری
  • پاک کردن دیتای برنامه Gmail با استفاده از مسیر زیر :

Setting ⇒ App & Notifications ⇒ App info ⇒ Gmail ⇒ Storage ⇒ Clear Data ⇒ OK

پس از انجام این کار دستگاه خود را Restart کنید .