فناوری ۳G و ۴G | از فناوری های ۳G و ۴G چه می دانید؟

۳g-and-4g-technology-pic1

دو نمونه از عبارت های ناشناخته ای که افراد حین خرید تلفن همراه با آن در ارتباط هستند ، ۳G و ۴G تلفن همراه هوشمند می باشد. که اکثرا افراد نمی دانند هر یک چه کاربردی دارند و خرید کدام فناوری برای آن ها بهتر است. پس با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم در زمینه فناوری ۳G و ۴G را کسب خواهید نمود و می توانید فناوری متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

توضیحاتی در زمینه فناوری ۳G و ۴G

در صورتی که می خواهید به تماشای ویدیو و گردش در وب بپردازید ، باید از فناوری ۴G استفاده کنید. همچنین بهره برداری از اینترنت ۴G برای اتصال لپ تاپ و کامپیوتر گزینه ی مناسبی می باشد. به طور کلی در صورتی که قصد دارید حجم زیادی از دیتا را منتقل کنید ، استفاده از فناوری ۴G کمک زیادی را به شما خواهد نمود.

همچنین باید به محدودیت های مصرف داده در این سرویس توجه داشته باشید ، به دلیل سرعت بالایی که فناوری ۴G دارد ، حجم قابل ملاحظه ای از اینترنت شما مصرف خواهد شد. در آخر اگر می خواهید برای مدت زمان زیادی از تلفن همراه و دیتای پر سرعت استفاده نمایید ، پیشنهاد می شود یک گوشی ۴G خریداری کنید.

بیشتر بدانید: ۴ نشانه هک شدن گوشی های موبایل شما

پیش بینی شده است که در آینده پوشش دهی فناوری ۴G بهتر و سرعت آن افزایش خواهد داشت. همچنین در حال حاضر اپراتور های کشور بر پیشرفت این فناوری سرمایه گذاری کلانی را انجام داده اند تا این فناوری در تمامی نقاط کشور عزیزمان در سریعترین زمان فعال شود.

لازم به ذکر است تمامی گوشی های ۴G قابلیت پشتیبانی شبکه ۲G و ۳G را خواهند داشت. و جالب تر از آن ، نسل های جدید فناوری ۴G قابلیت جا به جایی بهتر صدا را با بهترین کیفیت نیز خواهند داشت.

مطالعه بیشتر: دور زدن ترحیم های گوگل پلی | رفع تحریم Google Play

مشکلات بسیاری دیده شده که در برخی موارد با داشتن اینترنت ۴G باز هم با مشکل کند بودن سرعت مواجه خواهیم شد. فناوری ۴G شامل Wimax و HSPA می باشد که استفاده از آن منسوخ شده است ، اما همچنان LTE به فعالیت خود ادامه می دهد.

افرادی LTE را تنها فناوری واقعی ۴G می دانند و افراد دیگری معتقدند فناوری ۳G و ۴G هیچکدام سرعت کافی برای دریافت فایل را ندارند. با این حال تفاوت زیادی بین ۴G و دیگر فناوری های ۴G وجود دارد و این اختلاف را در زمان آپلود و دانلود فایل مشاهده خواهید کرد.

تفاوت های فناوری ۳G و ۴G

تفاوت های فناوری 3G و 4G

همان طور که قبلا ذکر شد ، در صورتی که می خواهید از اینترنت برای تماشای ویدیو استفاده کنید و یا با حجم بالایی از فایل رو بر رو هستید بهتر است از فناوری ۴G استفاده نمایید. برای مثال اگر در فناوری ۳G و ۴G به صورت همزمان در حال ارسال فایل یا ویدیو هستید متوجه خواهید شد که سرعت ۴G از ۳G بیشتر است ، اما این فناوری هزینه ی زیادی را نیز برای شما عزیزان در بر خواهد داشت.

استفاده از فناوری ۴G به سرعت شارژ باطری شما را کاهش خواهد داد و در صورتی که می خواهید از تلفن همراه خود تنها برای مکالمه استفاده کنید ، احتیاجی به فناوری ۴G ندارید. یک تفاوت چشمگیری که فناوری ۳G نسبت به فناوری ۴G دارد ، صرفه جویی در هزینه و افزایش عمر باطری شما خواهد بود.