دایورت کردن سیم کارت گوشی و تلفن ثابت | مخصوص تمامی مشترکین

divert-off-sim-card-phone-and-landline-pic-orginal

در صورتی که تماس های دریافتی بی شماری دارید که به دلیل مشغله بالا امکان جواب گویی به آن ها را ندارید و یا تماس هایی که به تلفن ثابت و دفتر کارتان می شود برایتان اهمیت دارد و می خواهید گوشی یا تلفن ثابت خود را از خطی به خط دیگر انتقال دهید این مقاله آموزشی از برتر رایانه را از دست ندهید . در این مطلب به شما نحوه دایورت کردن سیم کارت گوشی و خط ثابت را خواهیم گفت . این مطلب آموزشی مخصوص تمامی مشترکین ایرانسل ، همراه اول و رایتل می باشد ، در ادامه با ما همراه باشید .

مرکز تلفنی کمک رایانه برتر رایانه پاسخگوی مشکلات رایانه ای شما به صورت شبانه روزی

نحوه دایورت کردن سیم کارت گوشی در گوشی های اندروید

جهت دایورت کردن سیم کارت های خود در گوشی های اندروید می توانید از تنظیمات اندروید برای این کار استفاده کنید . برای این کار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا وارد صفحه شماره گیری گوشی خود شوید .

بر روی علامت سه نقطه عمودی در گوشه پایین صفحه تب کنید  .

نحوه دایورت کردن سیم کارت گوشی از طریق کد های دستوری ایرانسل ، همراه اول و رایتل

در صفحه ی Settings گزینه ای به نام Call Forwarding یا دایورت کردن تماس ها وجود دارد که با انتخاب آن در این صفحه چند گزینه وجود دارد که شامل موارد زیر است :

نحوه دایورت کردن سیم کارت گوشی در گوشی های آیفون

• گزینه Always forward ⇐ به معنای انتقال همه تماس ها در هر لحظه

• گزینه When busy ⇐ به معنای انتقال تماس در حین مکالمه و اشغال خط

•  گزینه When unanswered ⇐ انتقال یا دایورت کردن تماس ها در صورتی که حین چند تماس پاسخگو نباشید و تماس به شماره مورد نظر انتقال می یابد .

• گزینه When unreachable ⇐ هم چنین با انتخاب این گزینه در صورت در دسترس نبودن و عدم آنتن دهی به خط مورد نظر منتقل می شود .

توجه داشته باشید با لمس هر گزینه صفحه ای برایتان باز می شود که باید خط دایورتی مورد نظر را در آن تایپ کنید و سپس دکمه ENABLE یا همان Ok در برخی از گوشی ها را بزنید .

در نهایت بعد لحظه ای خط شما با موفقیت دایورت می شود علامت انتقال تماس بر روی صفحه اصلی گوشی نمایان می شود .

جهت غیر فعال نمودن تماس ها نیز می توانید بر روی همان آیکن دایورت در بخش اعلانات اندروید ضربه بزنید تا مجدداً وارد صفحه تنظیمات انتقال تماس شوید . گزینه ای که انتقال تماس را انجام  داده اید به صورت فعال نشان داد می شود که در صورت انتخاب گزینه غیر فعال کردن آن را بزنید تا خط شما از حالت دایورت خارج شود .

جهت دایورت کردن تماس های گوشی آیفون در نسخه iOS می توانید شبیه له اندروید با کمی تفاوت عمل نمایید به این صورت که :

ابتدا وارد تنظیمات آیفون شوید .

در قسمت Phone اسکرول کنید . سپس بر روی گزینه Call Forwarding اسکرول کنید .

زبانه Call Forwarding را به سمت راست بکشید تا فعال شود .

در صفحه Forwarding To شماره ای که می خواهید تماس به آن منتقل شود را وارد کنید .

در نهایت شما با موفقیت توانسته اید سیم کارت گوشی تان را به خط دیگر منتقل کنید .

جهت غیر فعال کردن نیز تمامی مراحل بالا را انجام دهید و  زبانه Call Forwarding را به سمت چپ بکشید تا غیر فعال شود و به حالت اول باز گردد .

نحوه دایورت کردن سیم کارت گوشی از طریق کد های دستوری ایرانسل ، همراه اول و رایتل

در این روش که بر روی تمامی گوشی های ساده و هوشمند امکان پذیر است کافی است کد دستوری را بر روی صفحه تماس گوشی وارد کنید تا خط تان منتقل شود . با ارسال پیامک نیز بعد از چند ثانیه می توان تأیید انتقال موفقیت آمیز تماس های دریافتی را مشاهده کنید .

• کد دستوری # شماره تلفن*۲۱* جهت انتقال تمامی تماس ها

• کد دستوری # شماره تلفن*۶۱* جهت انتقال تماس ها زمانی که در حال مکالمه هستید

• کد دستوری # شماره تلفن*۶۲* جهت انتقال تماس ها زمانی که پاسخگو نیستید

• کد دستوری # شماره تلفن*۶۷* جهت انتقال تماس ها زمانی که خاموش هستید یا در دسترس نیستید

به عنوان مثال اگر بخواهید تماس های خود را بر روی خط ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ دایورت کنید فقط کافی است کد #۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷*۲۱* را شماره گیری کنید و تماس بگیرید .

توجه داشته باشید که در گوشی های هوشمند علامت دایورت خط در اعلانات گوشی نمایش داده می شود و برای غیر فعال سازی نیز می توانید از قسمت تنظیمات گوشی وارد شوید و یا با شماره گیری #۲۱# در صفحه تماس گوشی به اپراتورهای تلفن همراه وصل شوید .

نحوه دایورت کردن خط تلفن ثابت

انتقال تماس های خط ثابت می تواند بسیار کار آمد باشد زیرا در صورتی که شما در منزل و یا محل کارتان حضور نداشته باید و تماس های دریافتی خط برایتان مهم است با وارد نمود کد دستوری #شماره تلفن *۲۱*  با استفاده از دکمه های تلفن ثابت خط خود را بر گوشی همراه تان دایورت نمایید . برای لغو نیز می توانید کد دستوری #۲۱# را شماره گیری کنید .